ΑΡΧΙΚΗ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ

29/11/2013 : Οι τάξεις Δ΄, Ε΄και ΣΤ΄ επισκέφτηκαν στον πόταμο Αχελώο το φράγμα Καστρακίου και οι μαθητές είχαν την                                δυνατότητα  να δουν από κοντά αυτό το μεγάλο έργο και να μάθουν το σκοπό της χρήσης του αλλά και τον τρόπο  λειτουργιάς  του .

17/2/2014 : Το πρώτο τμήμα  της Δ΄ Τάξης επισκέφτηκε το χώρο της αρχαίας Καλυδώνας μέσα στα πλαίσια της ευέλικτης ζώνης                            με σκοπό οι μαθητές να έρθουν σε επαφή με τον συγκεκριμένο χώρο αλλά και με τα ευρήματα που υπάρχουν σε αυτόν.

21/2/2014 : Όλες οι τάξεις του σχολείου μας επισκέφτηκαν το ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ Αγρινίου με αφορμή την προβολή της θεατρικής                                     παράστασης   << Νινιάν οι περιπέτειες ενός ευτυχισμένου νάνου που έγινε δυστυχισμένος γίγαντας>>

3/4/2014 :  Το δεύτερο τμήμα της Δ΄  τάξης και η ΣΤ΄ επισκέφτηκαν τον αρχαιολογικό χώρο της αρχαίας Καλυδώνας .Τον ρόλο του ξεναγού τον είχαν οι δάσκαλοι των τάξεων, οι οποίοι ενημέρωσαν τους μαθητές για τα ευρήματα που υπάρχουν εκεί αλλά και για την ιστορία αυτής της αρχαίας πόλης.

8/4/2014 : Τα δύο τμήματα της  ΣΤ΄ τάξης  μέσα στα πλαίσια των εκπαιδευτικών εκδρομών επισκέφτηκαν το Μεσολόγγι. Οι χώροι που ξεναγήθηκαν ήταν οι εξής :  Ο κήπος των ηρώων , η δημοτική πινακοθήκη της πόλης και το μνημείο - τάφος του Ιωσήφ Ρωγών .

30/5/2014 : Η Ε΄ και η ΣΤ΄ τάξη στα πλαίσια της μονοήμερης εκδρομής τους επισκέφτηκαν την γραφική  και τουριστική Πάργα . Η εκδρομή περιελάμβανε επίσκεψη στο αρχαιολογικό μουσείο της Νικόπολης, στο Νεκρομαντείο και στην όμορφη Πρέβεζα.

Ο σύλλογος διδασκόντων του 7/θ Δημοτικού σχολείου Ευηνοχωρίου σας καλωσορίζει!!

Τελευταία ενημέρωση:Σάββατο, 31 Μαΐου 2014 21:02