ΑΡΧΙΚΗ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΡΓΑ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας κατά την διάρκεια της μέχρι τώρα σχολικής χρονιάς πραγματοποίησε κάποια έργα στο σχολείο μας. Μερικά από αυτά ήταν περιφράξεις με κάγκελα σε διάφορα σημεία του προαύλιου χώρου  που η πρόσβαση σε αυτά από τους μαθητές  ήταν επικίνδυνη και μια μεγάλη σιδερένια πόρτα στις τουαλέτες για να αποφευχθεί η είσοδος από εξωσχολικούς τις ώρες που το σχολείο έχει κλείσει . Επίσης σημαντικό ρόλο στην αισθητική του σχολείου μας έπαιξε και η εθελοντική εργασία μιας μητέρας η οποία έκανε μια ζωγραφιά στον τοίχο πίσω από τις βρύσες του σχολείου μας . Το θέμα και τα χρώματα που διάλεξε έδωσαν μια χαρούμενη πινελιά στο μονότονο γκρι του προαυλίου.

Ο σύλλογος διδασκόντων του 7/θ Δημοτικού σχολείου Ευηνοχωρίου σας καλωσορίζει!!

Τελευταία ενημέρωση:Τρίτη, 11 Μαρτίου 2014 23:56